Sudeckie drewno

Miejsce do prezentowania skamieniałego drewna z naszych kolekcji

Moderator: iro

ODPOWIEDZ
herk
Posty: 96
Rejestracja: 20 paź 2012, 08:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: herk »

Fotka 2 kojaży mi sie z zimą, może wybrałbyś 12 fotek i wydrukowało by się kalendarz :?:
korund
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:25
Lokalizacja: Sudety

Post autor: korund »

herk pisze:Fotka 2 kojaży mi sie z zimą, może wybrałbyś 12 fotek i wydrukowało by się kalendarz :?:
Świetny pomysł... :-)

[ Dodano: 2014-10-25, 18:18 ]
Kalendarz z polskim skamieniałym drewnem... :-) To będzie hit ! :-)

[ Dodano: 2014-10-25, 18:22 ]
Górale chrust zbierają, ale oby nie sypało tej zimy tak śniegiem jak na fotce... :-P
korund
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:25
Lokalizacja: Sudety

Post autor: korund »

Stigmaria, karbon - skamieniały korzeń widłaka kopalnego (Lepidodendron) wraz z skamieniałościami przyległymi... ;-)
Wcześniej już prezentowana w całości, teraz zgłady i zbliżenia...
Fenomenalnie zachowana budowa... :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
herk
Posty: 96
Rejestracja: 20 paź 2012, 08:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: herk »

rozkłada na łopatki :shock: :-P
korund
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:25
Lokalizacja: Sudety

Post autor: korund »

herk pisze:rozkłada na łopatki
To wiele wyjaśnia... ;-) :-P
eszka
Posty: 77
Rejestracja: 23 cze 2014, 17:18

Post autor: eszka »

Jestem pod wrażeniem zarówno tego, co z ciachnięcia kawałka wyszło, jak i możliwości fotograficznych kolegi :)
korund
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:25
Lokalizacja: Sudety

Post autor: korund »

eszka pisze:Jestem pod wrażeniem zarówno tego, co z ciachnięcia kawałka wyszło, jak i możliwości fotograficznych kolegi :)
Dziękuję :-)
W tym przypadku doskonale widać budowę już na zewnątrz... :-) To pozwoliło mi w przybliżeniu sklasyfikować skamieniałość, zaskoczył mnie tylko sposób podzielenia środka, na zewnątrz nie było tego tak doskonale widać... :-)
Możliwości fotograficzne w dużej mierze determinuje stopień zachowania skamieniałości, to jest w zasadzie jedynym ograniczeniem, poza mikronową głębią ostrości oczywiście... :-P
W tym przypadku spokojnie można pokusić się o dużo większe powiększenia. Jednak zdecydowałem się na zamieszczenie takich z kontekstem... :-)

Jak znajdę chwilę czasu, to mogę zaprezentować większe zbliżenia, choć osobiście nie widzę takiej potrzeby, bo wniosą tu niewiele.
korund
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:25
Lokalizacja: Sudety

Post autor: korund »

Kolejna Conantiopteris sp. wpadła mi w łapy i będzie zdobić kolekcję... :-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oczywiście z pirytem i agacikami... :-)
korund
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:25
Lokalizacja: Sudety

Post autor: korund »

Mały, ale byk... ;-)

Obrazek
wymiary : 10 x 9 cm
herk
Posty: 96
Rejestracja: 20 paź 2012, 08:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: herk »

hipnotyzujący troche :-P " takie oko "
ODPOWIEDZ